Ukraina_baner

Oaza na Ukrainie

Żeby młodzież i rodziny na Ukrainie mogły formować się i budować Ruch Światło-Życie potrzebują miejsca na rekolekcje. Ksiądz Jarek przyjmuje ich w swoim domu parafialnym, ale… nie ma ani łóżek, ani łazienek. Pomóż nam wykończyć i wyposażyć ten ośrodek, by Kalinówka była kolejną oazą na mapie Ukrainy!
111.96% uzbierane
27 430.00 zł wpłaconych z 24 500.00 zł
71 wpłacających
Zabiórka zakończona

Już od 30 lat młodzież na Ukrainie jeździ na rekolekcje Ruchu Światło-Życie. Młodzi formują się w ciągu roku a w czasie wakacji przeżywają oazy 1, 2 i 3 stopnia, posługują jako animatorzy. Rozwija się coraz mocniej Domowy Kościół! – Chętnych na oazy jest wielu, co mnie bardzo cieszy, ale nie stać nas już na wynajmowanie domów rekolekcyjnych– mówi ks. Jarosław Gąsiorek moderator krajowy Ruchu Światło-Życie na Ukrainie. To, że oazowicze nie mogą sobie pozwolić na takie koszty nie może stanąć na przeszkodzie do ich dalszej formacji!

Dlatego ks. Jarosław, który od roku jest proboszczem w parafii św. Piotra i Pawła w małym miasteczku Kalinówka na północnym krańcu Podola, chce na cel oazy przeznaczyć swój dom parafialny.

– Współcześnie wybudowany kościół służy od kilkunastu lat parafianom, ale duże zaplecze z tyłu kościoła było jeszcze nie całkiem wykończone i w małym stopniu wykorzystane, dlatego wzięliśmy się do pracy, aby zagospodarować tę przestrzeń na oazy – stwierdza ks. Jarosław.

Na razie udało się uporządkować jedną dużą salę i wykończyć dwa pokoje z łazienkami. W ośrodku odbyły się oazy modlitwy dla młodzieży. Na ostatniej, majowej było 35 osób, spali na materacach w pokojach, sali katechetycznej i na korytarzu ciesząc się z daru wspólnoty.

– Planujemy już kolejne rekolekcje wakacyjne!  W sierpniu chcemy robić piętnastodniowe rekolekcje. Do tego czasu chcielibyśmy kupić łóżka, a po wakacjach przystąpić do zrobienia kolejnych trzech pokoi i łazienki na poddaszu – planuje ks. Jarek.

Jeżeli uda się wykończyć wszystkie pokoje, ośrodek będzie mógł służyć nieustannie. Będziemy mogli organizować kilka turnusów rekolekcji wakacyjnych dla młodzieży i rodzin. Będziemy mogli organizować weekendowe Oazy Modlitwy, Dni Wspólnoty, regularną formację wspólnot młodzieżowych i Domowego Kościoła. Liczmy, że rocznie nawet 300 osób będzie mogło skorzystać z ośrodka. Młodzi oazowicze na Ukrainie będą mieli szanse rozwijać swoją wiarę, odkrywać talenty, budować wspólnotę! Ruch Światło-Życie będzie mógł dalej rozprzestrzeniać się na Ukrainie, głosząc dobrą nowinę o Bożej miłości wszystkim, którzy tego potrzebują.

Potrzebujemy ścianek działowych, malowania, położenia podłóg. Szacowany koszt prac budowlanych i wykończeniowych to 20 000 zł. Do tego dochodzi wyposażenie: łóżka, materace, stoliki, krzesła, szafki…
Koszt jednego łóżka piętrowego to 600 zł, koszt materaca do 200 zł – a potrzebujemy ich 30. Stoliki i szafki do pokoi to 2750 zł. Krzesła dla 30 osobowej grupy to 2400 zł. Budżet wszystkich prac to 44 500 zł.