Żródełko w czasie remontu

Remontujemy źródełko Niepokalanej

Razem zadbajmy o źródełko Niepokalanej, tak znane każdemu oazowiczowi miejsce w Centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce.
112.50% uzbierane
9 000.00 zł wpłaconych z 8 000.00 zł
45 wpłacających
Zabiórka zakończona

Pielgrzymka do Centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce to przeżycie dla każdego oazowicza. Przybywamy tu na rekolekcje, odwiedzamy to miejsce podczas swoich oaz czy formacji rocznej. Tutaj wielu z nas przyjęło błogosławieństwo na animatora, wstąpiło do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Wiemy, że to miejsce jest tak mocno związane z ks. Blachnickim. Znamy schody wieczernika, lampę Namiotu Światła, witraż z kaplicy oraz… Źródełko i Figurę Niepokalanej.

Dbanie o centrum naszego Ruchu to nasze wspólne zadanie. Udało nam się już razem odremontować zakrystię w dolnym kościele w Krościenku n. Dunajcem z którego tak często korzystamy. Teraz chcemy zadbać o Źródełko. Z czasem widzieliśmy, jak niszczeje figura Matki Bożej, jak źródełko potrzebuje odnowienia po zimowych szkodach, jak odświeżenia potrzebuje ogródek. Wiedzieliśmy, że nie możemy już zwlekać z pracami, bo czas i warunki atmosferyczne tylko pogarszają sytuację. Nie możemy dopuścić, by to miejsce uległo całkowitemu zniszczeniu. DLATEGO ZACZĘLIŚMY REMONT.

Co jest to zrobienia?

  • odbudowa kamiennej obudowy źródełka,
  • wymiana ziemi pod ogródek z kwiatami,
  • montaż drewnianego płotu,
  • odnowienie instalacji oświetleniowej,
  • wymiana systemu doprowadzania wody,
  • renowacja figury.

Wstępny kosztorys prac, które powinny zostać przeprowadzone w tym miejscu, został oszacowany na sumę 18 000 zł. Będę wdzięczny za finansowe wsparcie tego miejsca, tak drogiego wszystkim oazowiczom.
Ks. Marek Sędek

Prace na Kopiej Górce dzięki dotychczas zebranym ofiarom już trwają.  Przy figurze Niepokalanej Matki Kościoła już niedługo będzie znów można robić zdjęcia – pamiątki z pielgrzymki. Ale wsparcie dalej jest potrzebne. Chcemy zapewnić dobre oświetlenie, aby również wieczorami można było zbierać się na modlitwę w tym miejscu. Dla bezpieczeństwa zwłaszcza najmłodszych pielgrzymów zadbamy o mocne ogrodzenie.

Zdjęcia z prac remontowych:

Figura po renowacji

Figura po renowacji

Porządkowanie źródełka

Porządkowanie źródełka

Czas na rośliny

Czas na rośliny