Auto na oazowe safari

Zebranie podanej sumy się zajęło nawet 24 godzin! Dziękujemy! Wszystko powyżej 10 000 pójdzie na benzynę na pierwsze trasy :)
111.45% uzbierane
11 145.20 zł wpłaconych z 10 000.00 zł
61 wpłacających
16 dni do końca

Słowo safari nie oznacza tylko wycieczki po parku narodowym, gdzie ogląda się żyrafy i słonie. W języku suahili oznacza ono po prostu PODRÓŻ. Animatorzy Ruchu Światło-Życie takich podróży odbywają wiele: przy okazji rekolekcji, spotkań oazowych, spraw związanych z Adopcją na Odległość. Na te wszystkie safari potrzeba samochodu…

Oaza w Kenii działa już 10 lat! Gdyby spróbować policzyć kilometry pokonane do miejsc rekolekcji wyszłoby ich kilkadziesiąt tysięcy. Mieliśmy rekolekcje od zachodu Kenii, nad jeziorem Wiktoria aż po wschód i wybrzeże Oceanu Indyjskiego. Od bezdroży Pokot i pustyni Turkana po żyzne zbocza Mount Kenii i Kilimandżaro. Wiadomo, czasem trzeba wynająć cały szkolny autobus, czy kilka busów dla animatorów i uczestników, ale czasem wystarczyłby samochód.

 

– Trzy ośrodki, w których działa nasza Adopcja na Odległość, znajdują się w jednym hrabstwie, ale żeby z SHALOM HOME dojechać do Act of Mercy muszę podjechać motocyklem (wynajętym z kierowcą, taka „taksówka”) do miasteczka, stąd auto do miejscowości Nkubu, tam przesiadka na bus do stolicy hrabstwa, skąd kolejny bus zabierze mnie główną drogą do Muriri, gdzie wsiadam na kolejny motor, żeby dojechać do szkoły – relacjonuje animatorka Ewa, która z ramienia Oazy przebywa w Kenii. – Teraz wyobraźcie sobie to wszystko z upominkami dla dzieci, książkami czy farbami do malowania klas – dodaje misjonarka.

Podczas tegorocznych sierpniowych wakacji diakonie 1 i 2 stopnia ONŻ w Mitunguu musiały pokonać dystans tylko 4 km do ośrodka, ale jak wiadomo, każdy ma bagaże, do tego śpiewniki, notatniki, instrumenty, artykuły plastyczne, materiały na spotkania i wieczorki. Zamówiony bus zepsuł się w drodze powrotnej z rekolekcji ewangelizacyjnych i animatorzy utknęli. Takich historii można by wymienić sporo. I chcemy uniknąć kolejnych. Dlatego uznaliśmy, że już czas na oazowy samochód.

Nasz upatrzony pojazd jest na razie własnością Misjonarzy Kombonianów. Jest już po przeglądzie. Część kosztów pokryjemy z zasobów charytatywnych Oazy w Afryce. 10 000 zł musimy jeszcze zebrać.

Prosimy, pomóżcie nam docierać tam, gdzie niesiemy charyzmat Ruchu Światło-Życie. Oazowe safari w Kenii to niesienie Dobrej Nowiny słowem i czynem, tam dokąd powołuje nas Jezus.

Twoja wpłata
Szczegóły
Płatność
Wybierz formę płatności
Zasady i warunki

Zapoznałem/am się i akceptuję polityka prywatności.

REGULAMIN

REGULAMIN PRZEKAZYWANIA DAROWIZN NA RZECZ STOWARZYSZENIA DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W RAMACH SERWISU wspieram.oaza.pl

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Niniejszy regulamin (zwany dalej Regulaminem) określa zasady przekazywania darowizn na rzecz wsparcia działań statutowych Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie (dalej: Stowarzyszenie) za pośrednictwem należącego do Stowarzyszenia Serwisu dostępnego pod adresem: wspieram.oaza.pl oraz określenie praw i obowiązków Usługobiorców (Darczyńców) i Administratora (Stowarzyszenia) w związku przekazywaniem darowizn.

2. Serwis wspieram.oaza.pl jest własnością Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie z siedzibą ul. Ks. F. Blachnickiego 2,34-450 Krościenko nad Dunajcem, o nr NIP 7352448298, nr REGON
492730384.

3. Darowizny przekazywane Stowarzyszeniu przeznaczane są wyłącznie na działania Stowarzyszenia.

4. Przed rozpoczęciem korzystania aplikacji obsługujących płatności dokonywanych darowizn, Usługobiorca Serwisu (Darczyńca) jest zobowiązany zapoznać się z treścią Regulaminu.

5. Aktualna wersja Regulaminu jest zawsze dostępna dla Usługobiorców Serwisu (Darczyńców) w zakładce [REGULAMIN] Serwisu wspieram.oaza.pl. Regulamin darowizn jest publicznie i nieodpłatnie dostępny dla wszystkich podmiotów, w szczególności dla Usługobiorców Serwisu (Darczyńców), w sposób, który ułatwia jego pozyskanie, odtwarzanie, przechowywanie i utrwalanie w zwykłym toku czynności za pomocą systemu teleinformatycznego, z którego korzysta dany podmiot.

II. SŁOWNICZEK

1. Na potrzeby niniejszego Regulaminu, poniższe pojęcia pisane wielką literą należy rozumieć w następujący sposób:

a) Serwis– serwis internetowy wspieram.oaza.pl (strona internetowa wraz ze wszystkimi jej funkcjonalnościami).

b) Stowarzyszenie – Usługodawca w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną, tj. Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie świadczące za
pośrednictwem Serwisu usługi elektroniczne, a także przyjmująca darowizny z wykorzystaniem usług Operatora bezpiecznych płatności internetowych.

c) Regulamin – niniejszy regulamin.

d) Usługobiorca Serwisu – pełnoletnia osoba fizyczna lub osoba prawna, jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która zapoznaje się lub korzysta z usług oferowanych za pośrednictwem Serwisu lub dokonująca za jego pośrednictwem darowizny z wykorzystaniem usług Operatora bezpiecznych płatności internetowych (po dokonaniu Darowizny zwany “Darczyńcą”).

e) Operator bezpiecznych płatności internetowych – pośrednik usług finansowych, właściciel lub administrator systemów, które umożliwiają dokonywanie płatności (darowizn) na rzecz
Stowarzyszenia, tj. PayPal

f) Darowizna – środki pieniężne lub środki rzeczowe lub usługi przekazane przez Usługobiorcę Serwisu na działania Stowarzyszenia.

g) Darczyńca – Usługobiorca Serwisu, który dokonał Darowizny.

h) Obdarowany – Stowarzyszenie, po otrzymaniu Darowizny od Darczyńcy.

III. UMOWA DAROWIZNY

1. Usługobiorca Serwisu (Darczyńca) przekazując środki finansowe lub rzeczowe dokonuje darowizny w rozumieniu art. 888 ust. 1 kodeksu cywilnego. Umowa ta polega zatem na zobowiązaniu się do przez Usługobiorcę Serwisu (Darczyńcę) do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego (Stowarzyszenie) kosztem swego majątku (Darowizna).

2. W przypadku darowizny środków finansowych, dokonanie przelewu środków finansowych, skutkuje wypełnieniem przesłanek art. 890 §1 zd. drugie kodeksu cywilnego, co oznacza, że
niezależnie od niezachowania formy aktu notarialnego, darowizna jest ważna i skuteczna bez względu na formę, w jakiej oświadczenia stron zostały złożone.

3. W przypadku darowizny środków rzeczowych lub usług, przekazanie Stowarzyszeniu zadeklarowanych w korespondencji mailowej lub innej formie środków rzeczowych, a w przypadku
darowizny usług – wykonanie tych usług, skutkuje wypełnieniem przesłanek art. 890 §1 zd. drugie kodeksu cywilnego, co oznacza, że bez względu na formę, w jakiej oświadczenia Darczyńcy
(Usługobiorcy Serwisu) i Obdarowanego (Stowarzyszenia) zostały złożone darowizna jest ważna i skuteczna.

IV. ZASADY PRZEKAZYWANIA DAROWIZN RZECZOWYCH I USŁUG

1. W celu przekazania darowizny rzeczowej lub usług (wolontariat), Usługobiorca Serwisu (Darczyńca) powinien skorzystać z formularza kontaktowego szczegóły dotyczące zamierzonej darowizny
rzeczowej lub darowizny usług.

V. ZASADY PRZEKAZYWANIA DAROWIZN FINANSOWYCH

1. Przekazywanie darowizn środków finansowych na rzecz wsparcia działań Stowarzyszenia jest możliwe albo poprzez dokonanie wpłaty wybranej kwoty darowizny bezpośrednio na konto
Stowarzyszenia albo w ramach skorzystania z udostępnionej w Serwisie aplikacji Operatora bezpiecznych płatności internetowych.

2. Darowizna finansowa może mieć charakter wpłaty jednorazowej bądź cyklicznego wsparcia. Darczyńca może wpłacić jedną z sugerowanych na stronie serwisu wspieram.oaza.pl kwot lub
dowolną podaną przez siebie kwotę.

3. W przypadku, gdy Usługobiorca Serwisu (Darczyńca) zamierza bezpośrednio dokonać darowizny, bez skorzystania z aplikacji Operatora bezpiecznych płatności internetowych, wówczas powinien dokonać przelewu dowolnej kwoty darowizny na konto Stowarzyszenia prowadzone przez Pieniński Bank Spółdzielczy 34 8817 0000 0020 3300 2000 0040 poprzez dokonanie bezpośredniego przelewu na to konto lub przelewu w oddziale banku lub na poczcie.

4. W przypadku, gdy Usługobiorca Serwisu (Darczyńca) decyduje się udzielenia jednorazowego wsparcia działań statutowych Stowarzyszenia, w ramach skorzystania z aplikacji Operatora
bezpiecznych płatności internetowych, wówczas na stronie Serwisu w zakładce [Pomagam] powinien wybrać opcję „Wpłacam jednorazowo” oraz zaznaczyć wybraną proponowaną kwotę wsparcia
finansowego lub też wpisać w oknie „inna kwota” inną zadeklarowaną przez siebie indywidualniekwotę wsparcia finansowego, a następnie potwierdzić wybór klikając okno „Wpłacam”.

5. Darowizny dokonywane w ramach dostępnej w Serwisie aplikacji Operatora bezpiecznych płatności internetowych są obsługiwane przez następujących operatorów płatności:
− PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A z siedzibą pod adresem L-1150 w Luksemburgu.

6. W ramach skorzystania z aplikacji Operatora bezpiecznych płatności internetowych darowizna może zostać przekazana za pomocą:
a) Przelewu elektronicznego;
b) Karty płatniczej (kredytowej lub debetowej);
c) Przelewu tradycyjnego;

7. Szczegóły dotyczące realizacji płatności online określają regulaminy Operatora płatności dostępne na stronie: PayPal (link: https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/ua/privacy-
full?locale.x=pl_PL#14)

8. Transakcje jednorazowe realizowane przy pomocy kart płatniczych odbywają się za pomocą systemu płatności internetowych PayU. Transakcje cykliczne realizowane przy pomocy kart
płatniczych odbywają się za pomocą systemu płatności internetowych PayPal.

9. Płatność cykliczna zostaje przedłużona automatycznie na koniec każdego okresu subskrypcji. Oznacza to automatyczne pobieranie z karty płatniczej wskazanej przez Darczyńcę kwoty darowizny.
W przypadku braku środków na karcie lub zbyt niskiego limitu autoryzacyjnego zdeklarowana kwota nie zostaje pobrana.

10. Płatność cykliczną Usługobiorca Serwisu (Darczyńca) może odwołać w dowolnym momencie składając stosowną dyspozycję w swoim banku lub za pośrednictwem PayPal w swoim panelu administracyjnym.

11. Dane Darczyńcy, tytuł oraz kwota płatności dostarczane są PayPal przez Stowarzyszenie. Zlecenie przekazywane jest do rejestracji po otrzymaniu przez PayPal wpłaty. Płatność udostępniana jest Stowarzyszeniu w ciągu jednej godziny, nie późnej jednak niż do końca następnego dnia roboczego. PayPal nie pobiera od Darczyńcy opłaty od realizacji usługi.

VI. REKLAMACJE

W przypadku reklamacji związanych z dokonywaniem darowizn w formie płatności pieniężnych za pośrednictwem Operatora bezpiecznych płatności internetowych, reklamacje należy kierować
bezpośrednio do właściwego Operatora bezpiecznych płatności internetowych. Więcej informacji dotyczących składania reklamacji odnoszących się do dokonywania płatności pieniężnych znajduje się pod adresami: https://www.paypal.com/pl lub na stronie banku Darczyńcy.

VII. DANE OSOBOWE

1. Wpłacając darowiznę Darczyńca wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby obsługi darowizny. Administratorem danych osobowych podanych w celu realizacji umowy
darowizny jest Stowarzyszenie. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Fundację zostały opisane w Polityce prywatności

2. wyłącznie dane osobowe Darczyńców (dane odbiorcy, tytuł, oraz kwotę płatności) w celach niezbędnych do realizacji płatności. W procesie płatności Operator bezpiecznych płatności
internetowych zawiera z Darczyńcą – klientem-płacącym umowę o pojedynczą transakcję płatniczą, na podstawie regulaminu dostępnego na stronie tego Operatora, akceptowanego przez Darczyńcę w procesie płatności. W takim zakresie Operator bezpiecznych płatności internetowych staje się niezależnym administratorem danych osobowych Darczyńcy.

3. Pełne dane karty płatniczej Darczyńcy będą przechowywane wyłącznie przez Operatora bezpiecznych płatności internetowych. Operator ten pośrednicząc w dokonaniu darowizn, udostępnia „token” (wirtualny identyfikator karty), umożliwiający przypisanie do indywidualnego Darczyńcy unikalnego identyfikatora, za pomocą którego ten Darczyńca dokonuje płatności cyklicznych na rzecz Fundacji. Zwracany podczas płatności „token” zawiera zaszyfrowany przez Operatora bezpiecznych płatności internetowych, maskowany numer karty oraz datę jej ważności, co sprawia, że Fundacja nie otrzymuje i nie przetwarza danych w postaci pełnego numeru karty płatniczej.

VIII. BEZPIECZEŃSTWO WPŁAT

Dokonywane wpłaty są chronione przy pomocy bezpiecznego certyfikatu SSL (tak jak bank). Dzięki niemu wszystkie przesyłane informacje są zaszyfrowane. W celu zrealizowania płatności Stowarzyszenie korzysta z bezpiecznych licencjonowanych operatorów płatności PayPal.

IX. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Niniejszy Regulamin wchodzi w życie w dniu 1 stycznia 2020 roku Administrator może od czasu do czasu dokonywać zmian niniejszego Regulaminu, w tym mających w szczególności na celu dostosowanie jego postanowień do powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Aktualne wersje Regulaminu będą udostępniane Usługobiorcom Serwisu w Serwisie wraz z
informacją o wprowadzonej zmianie. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem darowizn zastosowanie mają odpowiednie przepisy prawa polskiego. Jeżeli jakiekolwiek postanowienie lub postanowienia niniejszego Regulaminu okażą się nieważne, niezgodne z prawem lub bezskuteczne, nie uchybia to ważności, zgodności z prawem i skuteczności pozostałych postanowień Regulaminu.