Krok do Jezusa-zbiórka na rekolekcje w Afryce

Dziękujemy wszystkim za wsparcie inicjatyw Ruchu Światło-Życie w Kenii i Tanzanii w 2020 roku!
106.67% uzbierane
42 667.00 zł wpłaconych z 40 000.00 zł
195 wpłacających
Zabiórka zakończona

/uaktualnione 25.02.2021/

Jesteśmy Oazowiczami z Afryki! Tak, Ruch Światło-Życie dotarł na nasz kontynent już kilka lat temu. A od 2014 roku rekolekcje oazowe odbywają się regularnie. Ponad 20 osób jest już po III stopniu Oazy Nowego Życia, oznacza to, że teraz my chcemy angażować naszych rówieśników, przyjaciół, młodzież naszej parafii w życie kościoła lokalnego rozwijając Ruch Światło-Życie w Kenii i Tanzanii! Oaza odmieniła nasze życie, chcemy by jak najwięcej naszych rodaków też mogło zrobić krok do Jezusa!

Oaza w Kenii

Droga Krzyżowa

Ks Sedek w Afryce

Ks. Marek Sędek – Moderator Generalny podczas pobytu w Afryce

Co roku rekolekcje w Afryce mogą odbywać się między przyjeżdżającym z Polski animatorom, naszym lokalnym księżom oraz Wam, Drodzy Dobroczyńcy!  Coroczne wsparcie umożliwia nam zapraszanie na rekolekcje także tych, którzy nie mogliby sobie pozwolić na taki wyjazd. Koszt udziału jednej osoby to 240 zł, ale dla wielu młodych tutaj, to i tak za dużo. Dlatego zdecydowaną większość kosztów rekolekcji i naszego na nie przyjazdu możemy opłacić przez zbiórki w polskich parafiach, wśród oazowiczów z Polski, a także online. W zeszłym roku udało się zorganizować 15 turnusów rekolekcji, w których uczestniczyło ponad 1000 młodych ludzi z różnych diecezji Kenii i Tanzanii.

Co dają nam takie rekolekcje? Zdecydowanie zmieniają nasze życie. Krok po kroku zbliżają do Jezusa.

– Moje życie duchowe bardzo zmieniło się podczas rekolekcji. Ufam, że Bogu zależy na moim życiu. Kocha mnie, choć zna wszystkie moje słabości. Zna moją teraźniejszość i moją przyszłość – mówi 16-letnia Pauline, która jest po formacji I stopnia. – Ruchowi zawdzięczam nie tylko rozwój duchowy, alei emocjonalny. Zadawałem sobie zawsze kilka trudnych pytań i nigdy nie mogłem znaleźć na nie odpowiedzi. Na rekolekcjach otrzymałem odpowiedzi, które były mi tak potrzeby – dodaje Stephen. Jackilne też zauważa duże zmiany w swojej codzienności: „Dawniej nie miałam odwagi przystąpić do spowiedzi. Dzięki rekolekcjom oazowym wiem, że mogę i powinnam przystąpić do tego sakramentu zawsze, gdy potrzebuje tego moje serce.”

Dzien Wspolnoty w Kenii

Rekolekcje 10 Kroków

Dzien Wspolnoty w Tanzanii

Dzień Wspólnoty

W 2021 roku mamy zamiar wrócić do “normalności” i orgazniwać więcej rekolekcji – ETAP V

W najbliższych planach mamy już rekolekcje I stopnia ONŻ w kwietniu w diecezji Meru dla 70 osób – uczestników oaz ewangelizacyjnych z 2019 – przed pandemią. Część z nich to uczniowie szkoły-sierocińca SHALOM HOME.
Próbujemy tekże zorganizować kolejne oazy ewangelizacyjne. Na te przedsięwzięcia potrzeba 20 000 zł

W czerwcu odbędą się rekolekcje I stopnia ONŻ w Shinyandze – w Tanzanii – to kolejne 10 000 zł.

——-

WRZESIEŃ 2020

We wrześniu chcemy zorganizować 5-dniowe rekolekcje ewangelizacyjne, dla tych, którzy z Oazą nie mieli jeszcze do czynienia, może którzy stawiają pierwsze kroki w Kościele, chociażby dlatego, że w ich rejonach nie ma za wielu księży i okazji do pogłębiania wiary. 4 turnusy takich rekolekcji przeprowadzimy w rejonie West Pokot. Dwa razy dla katechistów, czyli osób, które pomagają w kaplicach danej parafii, kiedy księża nie mogą pojawić się co tydzień. Katechistom chcemy także sprezentować Pismo Święte w języku suahili. Dwa kolejne dla młodzieży – przedstawicieli danych kaplic dojazdowych z parafii! Według wstępnych planów będzie nawet 150 osób. Na te akcje potrzebujemy 30 000 zł.

PAŹDZIERNIK 2020

W październiku to oazowicze z Tanzanii w czasie swoich wakacji będą działać. Ci z nas, którzy są już po formacji III stopnia będą prowadzić młodszych kolegów na rekolekcjach I i II stopnia. Rekolekcje organizujemy na uniwersytecie w Moshi u stóp góry Kilimandżaro! Tu w Tanzanii dwie wspólnoty formują się regularnie, dlatego liczymy, że jeśli uzbieramy kolejne 20 000 zł, zorganizujemy dla nich niezapomniany czas. Zapisy trwają. Na I stopień ma przyjechać 25 osób, a na 2 stopień 30!

LISTOPAD 2020

Młodzież, która w zeszłym roku przeszła pierwszy etap ewangelizacji chcemy zaprosić na 15-dniowe rekolekcje I stopnia Oazy Nowego Życia, by jeszcze lepiej poznali Jezusa i mieli odwagę zrobić ogromny krok, jakim jest przyjęcie go jako osobistego Pana i zbawiciela. Zaczniemy od diecezji Homa Bay.

GRUDZIEŃ 2020

Zosajemy w diecezji Homabay. Kolejni młodzi chca dołączyć do grupy oazowej. Dla nich przeprowadzimy rekolekcje ewangelizacyjne na początek! Mamy już kolejne zaproszenia – do Malindi w diecezji Mombasa i Kiamuri w diecezji Meru – zobaczymy na co pozwoli nam pandemia!

 

Oaza w Kenii

Grupa Rose i Christi

Bardzo liczymy na to, że pandemia nie przeszkodzi w przyjeździe animatorów z Polski. Ale nawet, jeżeli granice dalej pozostaną zamknięte będziemy chcieli zorganizować jak najwięcej tych planów. Jest nas tu w Ruchu coraz więcej. Na miejscu jest też animatorka Ewa, księża, którzy już znają nasz Ruch i bardzo, go wspierają.

Całkowity koszt wszystkich planowanych oaz wydaje się ogromny. Ale jeszcze większe będą owoce tego czasu. Jeżeli każdy z nas będzie miał okazję skorzystać ze spowiedzi, przeżyć dobre spotkania, na których będzie mógł podzielić się swoimi trudnościami i doświadczeniami, jeżeli część z nas postanowi dalej się formować i zapraszać swoich kolegów i koleżanki – to razem postawimy ogromny krok do Pana Jezusa i będziemy zmieniać na lepsze oblicze całego Kościoła. Wierzymy, że etapami, dzięki waszym otwartym sercom, wpłatom i udostępnieniom uda nam się wszystko!

Oaza w Tanzanii

Tanzania

Drogi Przyjacielu z Polski. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni, że o nas pamiętasz. W końcu jesteśmy jednym Ruchem Światło-Życie! Wpłać, ile możesz. Powiedz o nas swoim przyjaciołom i wspólnocie. My już zapewniamy Cię o naszej modlitwie