Wymiana sprzętu kuchennego na Kopiej Górce

Zaplecze kuchenne na Kopiej Górce wymaga pilnego doposażenia.
67.00% uzbierane
10 050.00 zł wpłaconych z 15 000.00 zł
57 wpłacających
Zabiórka zakończona

W ostatnim czasie coraz częściej psuje się zmywarka do naczyń, a stan techniczny chłodziarki wskazuje na zbliżający się kres jej przydatności do użycia, tymczasem kolejne grupy rekolekcyjne planują swój przyjazd (rekolekcje dla kapłanów zaczynają się już 22 listopada). Do zmywarki i szafy chłodniczej chcielibyśmy jeszcze dołączyć zakup talerzy do dużej jadalni. Chodzi o talerze obiadowe płytkie i głębokie oraz śniadaniowe. Ilość po 70 szt. z każdego rodzaju, czyli razem 210 szt.

Jadalnia i kuchnia są bardzo ważnymi miejscami na Kopiej Górce. To właśnie w tych pomieszczeniach, dobudowanych jeszcze w latach 60 ubiegłego wieku, uczestnicy wszelakich rekolekcji mogą znaleźć chwilę wytchnienia i zjeść ciepły posiłek.

Jadalnia na Kopiej Górce była początkowo jednocześnie salą konferencyjną, na jej głównej ścianie wypisane są greckie słowa: „martyria”, „liturgia”, „diakonia”, „koinonia” i „agape” oraz pośrodku znak Fos-Zoe. Są to słowa mówiące o żywym kościele, który pragną budować uczestnicy oaz. Dzięki świadectwu (martyria) dawanemu Bogu słowem i życiem, aż po oddanie życia, dzięki liturgii sprawowanej świadomie, rozumnie i pięknie, przez służbę na rzecz innych (diakonia) pełnioną z bezinteresownej miłości (agape) Kościół staje się wspólnotą (koinonia).